Klub byl založen v roce 1993 pod názvem Dream team Ostrava. Před sezónou 1996/97 došlo ke změně na FBC Ostrava a v sezóně 1999/00 byl do názvu oddílu přidán titulární sponzor, od té chvíle jsme vystupovali jako FBC Pepino Ostrava.
V roce založení jsme ze třetího místa prolínací soutěže kvalifikovali do vznikající 1. ligy a od té doby jsme členem elitní soutěže v České republice, přestože florbal u nás pak zažil velký boom. Nikdy jsme nesestoupili, získali jsme za deset let sedm medailí a v historické tabulce ligy nám patří třetí místo za Tatranem Střešovice a Vítkovicemi.
Tři roky – tři stříbra
První cenné kovy přišly v ročnících 1993/94 1994/95 a 1995/96, kdy jsme vždy skončili na 2. příčce. Poté došlo k reorganizaci a premiérově se hrálo play off. Po základní části ročníku 1996/97 jsme byli znovu druzí, jenže v semifinále nestačili na Vítkovice a zůstali poprvé bez medaile, čtvrtí. Následující ročník byl přelomový. Z týmu odešlo několik opor, přesto jsme obsadili 6. místo. V létě se změnilo vedení klubu a začala se budovat nová tvář oddílu. První výsledky obměn v přípravě i organizaci se projevily na největším turnaji ve florbale v Evropě, pražském Czech Openu 98, kde jsme zvítězili.
V následujícím ligovém ročníku jsme se poprvé v play off probojovali do finále, které na stadionu v Ostravě-Porubě sledovalo přes tři tisíce diváků, jenže z titulu se opět radovaly Střešovice. S finále spojená propagace klubu nám pomohla získat titulárního sponzora a v dalším roce jsme uhráli bronz. Na startu sezóny 2000/01 došlo k omlazení hráčského kádru, i přesto jsme jsme hráli čtvrtfinále, těsně jsme podlehli Vítkovicím a skončili šestí. Ročník 2001/02 jsme zahájili dalším úspěchem na pražském turnaji Czech Open, kde jsme v semifinále nestačili na pozdějšího vítěze a podle mnohých odborníků nejlepší tým světa v historii florbalu, švédské IBK Pixbo, a obsadili jsme 4. místo. V ligovém pořadí na konci roku nám patřila bronz, opět po semifinálovém zaváhání se Střešovicemi.
Ke zlatu dvakrát chyběl jen krůček
Sezóna 2002/03 elitní tým suverénně vyhrál pod taktovkou kouče Segeti základní část ligy, mezitím stihl vybojovat prvenství ve druhém ročníku Poháru ČFbU, kde jsme nikomu nedali šanci na finálovém turnaji v Nymburce. V play off jsme kráčeli až do finále, zlato nám však zůstalo zapovězeno. V boji o titul jsme byli lepší než Střešovice, ale v prodloužení rozhodujícího pátého utkání před dvěma tisícovkami diváků se štěstí přiklonilo na stranu zkušenějšího soupeře.
Sezóně 2003/04 klub navázal na loňskou sezónu, kde tým vedený Segeťou a Koutným opět dovedli tým k prvenství v základní časti, mezitím se týmu ve Svitavách podařilo obhájit prvenství v českém poháru. Podobně jako v loňské sezóně tým kráčel do finále, kde se opět potkal se starým známým a odvěkým rivalem celkem Tatranu Střešovice.Hráči FBC po dvou domácích výhrách před zaplněnou halou nedokázali uspět ani v jednom ze dvou zápase v Praze a o osudu finále muselo rozhodnout opět dramatické páté finále, které opět hráčům Pepina se nevydařili a prohráli jej 4:6.
FBC je zásobárnou reprezentace
V našem týmu jsme měli a máme řadu českých reprezentantů. Dnes naši hráči tvoří osu národního týmu a těší nás, že jde o řadu odchovanců. Nemáme zapotřebí kupovat hráče jinde, snažíme se je získat pro náš tým už v raném věku a vychovat je tak, aby ctili filozofii našeho oddílu. Naopak o florbalisty klubu je zájem i v zahraničí. V létě roku 2000 odešel do švýcarského Gruenenmattu Tomáš Trnavský, po sezóně 2002/03 jej ve stejném týmu doplnil další reprezentační útočník Radek Sikora a Aleš Zálesný odešle do Finska a letos Michal Rybka do Švýcarského UHC Thun.
FBC a mládež
FBC Ostrava však zdaleka netvoří jenom družstva mužů. Máme rozvětvenou síť mládežnických týmů, kde se o vývoj nadějných talentů starají především hráči mužských celků. V tomto ohledu nám pomohlo sloučení s týmem North Stars Ostrava před sezónou 2002/03, jsme klubem s jednou z nejpropracovanějších mládežnických základen nejen v regionu, ale i celé České republice. Dokládá to triumf našeho družstva juniorů v ligovém ročníku 2012/13, i výsledky ostatních složek.
Mezi nejznámější hráče historie patří kromě dvou výše zmíněných reprezentantů ještě Radim Cepek, Lukáš Varaja, Jan Holovka, Dalibor Foldyna, Martin Zatloukal, Martin Ostřanský, Michal Rybka, Marka Lébla, Radka Sikoru, Aleše Zálesný a další.
Současná tvář FBC Ostrava
V současné době hrajeme svá mistrovská utkání ve vlastním, plně vybaveném areálu, který se také může pyšnit velkým množstvím ekologických řešení. Naše domácí hala ČPP Aréna disponuje kapacitou 500 sedících diváků. Součástí areálu ČPP Arény je také Restaurace Sport Mexiko.
Od založení klubu se FBC Ostrava vyznačuje klubovými barvami, které jsou modrá a žlutá.
FBC se zařadilo mezi velkokluby
V našem klubu v současné době aktivně působí přes 890 členů, kteří jsou rozděleni do pěti věkových kategorií jak v mužích, tak i v kategorii žen, dále pak dle výkonnosti do družstev.