Starší žačky si vychutnaly Švédsko

čtvrtek 11.1.2018 | VG |  

Parádní zkušenost za sebou mají starší žačky FBC ČPP Bystroň Group Ostrava, které se zúčastnily turnaje Gothia Innebandy Cup ve Švédsku.

Starší žačky si vychutnaly Švédsko

 
 
 

"Bylo to to nejlepší Švédsko, co jsme kdy zažili," hodnotil kouč Luděk Pasecký. Obvykle totiž do Švédska na toto klání vyráží česká výprava čítající až třicet týmů v šesti autobusech, ostravské florbalistky však tentokrát do Švédska vyrazily letecky po vlastní ose. "A udělali jsme dobře. Všechno jsme si sami vyřídili, nemuseli jsme se na nikoho ohlížet a mělo to samá pozitiva," líčil Pasecký. "Odehráli jsme dva přípravné zápasy s celky Pixbo Wallenstam a Landwetter, bydleli ve škole se Švédy, Finy a Švýcary, mnohem více jsme přišli do kontaktu se švédským prostředím."
Nejpřínosnější byl však podle Paseckého jiný fakt. "Na místo jsme přijeli večer a šli jsme spát. Jindy se obvykle jede přes noc, všichni jsou z autobusu rozlámaní a mají před sebou těžký den."
A výsledkově se mladé ostravské florbalistky neztratily. "Hráli jsme na šedesát až sedmdesát procent potenciálu, a přesto to stačilo na výhru v základní skupině. Ve čtvrtfinále jsme bohužel smolně prohráli s Växjo 5:6," uvedl Pasecký. "Důležité je, že turnaj nám odhalil věci, na kterých můžeme pracovat. Třeba rychlost přemýšlení, reakcí na hřišti, rychlost zakončení. V kombinaci jsme soupeře přehrávali, ale ve zmíněných aspektech se máme co učit."

 

 

Facebook

Copyright © 2018 FBC ČPP Bystroň Group Ostrava & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt

Generální sponzoři

Hlavní sponzoři

Partner pro ubytování

Partneři Tipsport Superligy

Partneři extraligy žen

Mediální partneři

Partneři