Domácí byli šťastnější, řekl Křiva

sobota 27.1.2018 | VG |

Útočník Jan Křiva přiznal, že když tým FBC ČPP Bystroň Group Ostrava v České Lípě podruhé dotáhl dvougólovou ztrátu, věřil už ve výhru. Tým se ale musel nakonec smířit s prohrou 5:6.

Honzo, z České Lípy se vracíte bez bodu. Jak moc to štve při vědomí toho, že tři minuty před koncem jste podruhé v zápase dotáhli dvoubrankovou ztrátu?
Zklamání je určitě velké. Dvakrát se nám podařilo srovnat nepříznivý stav a při druhém srovnání už jsme věřili v obrat a výhru v celém utkání.
      První třetinu označil trenér jako odfláknutou. Skutečně to tak bylo ?
Slovem "odfláknutou" bych to já osobně asi nenazval, ale trenér ví jaké jsou naše možnosti a pravdou je, že nám trvalo zhruba těch dvacet minut dostat se do tempa.
     Nešlo ve třetí části udržet trend nastolený ve druhé části, kterou jste vyhráli 3:1 ?
Určitě šlo. Lípa hrála počas celého utkání to stejné, jejich hra je založená na kvalitní střelbě a přímočaré fyzické hře, která nám dnes úplně nesedla. Dle mého názoru dnes byli domácí šťastnější.
     V závěru jste zkusili i power play. Naskytla se ještě nějaká šance na srovnání, nebo už vás domácí do gólové příležitosti nepustili ?
Ano. V power play šance byly, jednou skrumáž před bránou a zhruba deset vteřin před koncem utkání napůl odkrytá brána, kterou se jednomu z našich hráčů nepodařilo ze vzduchu trefit. Šance jsme měli ale téměř každé nebo každé druhé střídání, nastřelili jsme množství tyček a dalších x šancí jsme neproměnili, takže z mého pohledu dnes rozhodla produktivita doplněná o pár individuálních chyb v obraně.
     Jak moc velká komplikace je prohra v České Lípě z pohledu boje o účast v play off ?
Komplikace to je, ale my jsme bojovníci a nic není nemožné.