Začaly jsme proměňovat šance, hodnotí Sedláčková

středa 24.1.2018 | VG |

Florbalistky FBC ČPP Bystroň Group Ostrava porazily Tatran Střešovice 10:4 především díky kanonádě v posledních deseti minutách utkání. Jednu z branek vstřelila i Barbora Sedláčková.

Báro, sice jste šly brzy do vedení, ale soupeřky srovnaly dvěma góly během dvaceti vteřin. Rozhodilo vás to, nebo jste zachovaly klid ?
Podařilo se nám do zápasu vstoupit skvěle. Daly jsme dva góly a v pohodě kontrolovaly míček. Oba góly soupeře byly pro nás velmi smolné. Hlavně pak ten nešťastný vlasťnáček. Dovolím si tvrdit, že nás srovnání soupeře nijak nerozhodilo, hodily jsme to za hlavu a hrály dál to svoje.
     Ve druhé třetině jste dostaly gól do šatny vteřinu před přestávkou. Už jste byly duchem v kabině, nebo to soupeřky sehrály tak dobře ?
Gól do šatny není nikdy dobrý. Přišala ztráta po naší skvěle odehrané přesilovce, kterou jsme bohužel nedokázaly proměnit, a Tatran nás za to potrestal.
     Padlo pak v kabině ostřejší slovo, nebo jste věřily, že Tatran přejedete ?
Ne, vůbec ne. Byli jsme v klidu. Hráčky i trenéři. Věděli jsme, že hrajeme dobře a že ty góly v další třetině přijdou. A taky že přišly.
    Ve třetí části jste daly šest gólů. Soupeřkám došly síly? Nebo jste vy začaly hrát na hraně možností ?
Podle mě ani jedno ani druhé. Spíš jsme my začaly proměňovat šance, které jsme v předešlých dvou třetinách promarnily.
     Trenér i tak říkal, že branek mohlo být mnohem více. Měl pravdu?
Měl pravdu, ostatně jako ji má trenér vždy :-) Často jsme přestřelovaly, Tatran nám hodně střel zblokoval a dost je podržela jejich gólmanka. To jsou důvody, proč gólů nebylo více.
     Nakonec jste se zapsala i mezi střelkyně. Takže z osobního pohledu povedený zápas ?
Gól ke konci zápasu byl odměna pro celou lajnu. Ne že by nám zápas nějak nevyšel, i když jsme teda trenérovi, podle jeho slov, “pily krev”, ale byly jsme jediná lajna, která gól v zápase nedala. Jsem ráda, že se nám to nakonec povedlo.