Ženy urvaly třetí bod v prodloužení

sobota 17.3.2018 | VG

Jediná výhra dělí florbalistky BC ČPP Bystroň Group Ostrava od postupu do semifinále extraligy. Ve třetím duelu čtvrtfinálové série hrané na čtyři vítězství totiž urvaly v Liberci výhru 7:6 v prodloužení. Po dvou domácích vítězstvích vedou v sérii 3:0 na zápasy.

CF3, 17.3.2018, 19:30
Liberec
6:7p(3:3, 1:1, 2:2 - 0:1)
Liberec: Štěpánová – Dlouhá, Ljachová, Kabeláková, Lerchová – Veidlová, Leierová, Rumlová – Pekárková, Kronychová, Tomanová – M. Mlejnková, Šamaninová, Vejdělková.
FBC Ostrava: Dupčáková (11.Tomšová) – Rybičková, Kotzurová, Patakyová, Jurečková, Zuzaníková, Grossová, Kajfoszová – Vrlíková, Šuranyiová, Sedláčková – Pastušková, Káčová, Šromotová – Kapcová, K. Hudáková, P. Hudáková
Branky a nahrávky: 4.Veidlová (Pekárková), 6.Dlouhá, 11.Mlejnková (Leierová), 35.Kotzurová (vlastní branka), 47.Šamanina (Leierová), 56.Vejdělková (Kabeláková) - 16.Kotzurová (P.Hudáková), 18.K.Hudáková (Kajfoszová), 19.Sedláčková (Grossová), 37.Pastušková (Kotzurová), 43.Jurečková (Kotzurová), 58.Káčová (P.Hudáková), 62.P.Hudáková (Kotzurová). Rozhodčí: Monzer, Šedivý. Vyloučení: 3:0. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 62. Stav s=rie:: 0:3.

Třetí bod se však nerodil lehce. Ostravské florbalistky po deseti minutách hry prohrávaly v sobotu v Liberci 0:3 a trenéři sáhli k výměně brankářky. Janu Dupčákovou v brance vystřídala Veronika Tomšová a spoluhráčky v poli změna probrala - do konce úvodní části vyrovnaly na 3:3.
"Vlažným vstupem do zápasu jsme si zadělali na problém, který se nám za šedesát minut nepovedlo vyřešit," připustil ostravský trenér Jakub Robenek. "Soupeřky byly dnes na začátku zápasu asi ještě na Ještědu a my toho dokázali využít a donutili jsme soupeře vystřídat gólmanku," podotkl trenér Liberce Lukáš Nesměrák.
Ve druhé dvacetiminutovce ostravské florbalistky nevyužily početní výhodu a po vlastní brance počtvrté inkasovaly. Druhou přesilovku ale družstvo FBC Ostrava využilo a znovu srovnalo skóre.
Na začátku třetí části hostující tým znovu pohrdnul početní výhodou, přesto se vzápětí dostal do vedení. Jenže domácí liberecké florbalistky nejen že vyrovnaly, ale v 56. minutě dokonce šly do vedení. FBC Ostrava tak šlo v polovině 58. minuty do rizika a pokoušelo se o vyrovnání s šesti hráčkami v poli. Veronika Káčová potvrdila roli snajpra a v čase 57:56 srovnala na 6:6. Prodloužení trvalo jen necelé dvě minuty - po nenápadné akci rozhodla o výhře ostravského celku Paulína Hudáková. "Naštěstí se v play off počítají jen výhry, a jak jsme k ní dospěli, to už není podstatné. V neděli budeme chtít sérii ukončit," zdůraznil Robenek. "Ale i my budeme bojovat o vítězství jako v sobotu," varoval Nesměrák, že se domácí družstvo Liberce nepoddá jen tak.
Čtvrtý zápas série se hraje v Liberci v neděli od 14 hodin.