Ženy končí základní část vítězně

neděle 4.3.2018 | VG

Poslední kolo základní části extraligy florbalistky FBC ČPP Bystroň Group Ostrava zvládly. Po parádním startu utkání doma porazily pražské Bohemians 4:2. V tabulce tak skončily na čtvrtém místě, tým Bohemians je pátý.

22.kolo, 4.3.2018, 15:00
4:2(2:1, 0:0, 2:1)
Bohemians
FBC Ostrava: Tomšová – Rybičková, Kotzurová, Patakyová, Jurečková, Grossová, Kajfoszová – Vrlíková, Šuranyiová, Pastušková – Lichnová, Káčová, Kapcová – K. Hudáková, P. Hudáková.
Bohemians: Omelková – Nguyenová, Císařová, Nová, Loudová, Andrlová, Divišová, Hnátová – Cukrová, Reischlová, Poláková – Kalecká, Zlámalová, Satýnková – Bočanová.
Branky a nahrávky: 1.Kapcová (Pastušková), 11.Vrlíková (Rybičková), 53.Pastušková (Kapcová), 58.Vrlíková (Kajfoszová) - 5.Poláková (Loudová), 52-Satýnková (Divišová). Rozhodčí: Petřík, Podlesný. Vyloučení: 1:3. Využití: 0:0 V oslabení: 0:0. Diváci: 50.

"Perfektní první třetina, která měla z naší strany parametry play off," hodnotil povedený vstup do zápasu ostravský trenér Jakub Robenek. Jeho svěřenkyně poprvé skórovaly už po 23 vteřinách hry, úvodní dvacetiminutovku vyhrály 2:1. Spoustu šancí ovšem promarnily. "Klidně jsme po první třetině mohli vést o čtyři nebo pět branek," posteskl si Robenek. "Souhlasím s tím, že v první třetině jsme mohli dostat o gól či dva více, ale ve zbylých dvou třetinách jsme byli více než vyrovnaným soupeřem," konstatoval kouč Bohemians Pavel Krbec.
Střelkyně obou celků se pak nadlouho odmlčely. Góly začaly padat až v poslední desetiminutovce. Nejprve hostující celek v 52. minutě vyrovnal, Andrea Pastušková ale domácím za dalších 47 vteřin vrátila vedení a v 58. pojistila vedení čtvrtým gólem Markéta Vrlíková. Hráčky hostí zkusily v závěru základní hrací doby power play, ale ani v šesti bez brankářky se už jim domácí obranu nepovedlo překonat.
"Ve zbytku utkání se nám na první třetinu bohužel nepodařilo navázat a trošku jsme se k výhře museli protrápit," přiznal Robenek.