Ženám znovu chyběl jediný gól

pondělí 2.4.2018 | VG

Druhé střetnutí semifinálové série měly florbalistky FBC ČPP Bystroň Group Ostrava rozehrané ve Vítkovicích slibně. Přesto znovu prohrály, stejně jako v prvním duelu série o jedinou branku. Po úvodní porážce 4:5 napodruhé padly poměrem 5:6 a v sérii hrané na čtyři vítězství prohrávají 0:2 na zápasy.

SF2, 2.4.2018, 16:00
Vítkovice
6:5(1:3, 1:0, 4:2)
Vítkovice: Kubíčková – Hložánková, Kolářová, Halfarová, Klapitová, Koníčková, Theimerová, Ďuríková – Žurková, Suchánková, M. Šponiarová – Ferenčíková, K. Kociánová, Husková – Šupáková, Planková, Martináková – Krzywaková.
FBC Ostrava: Tomšová – Kotzurová, Patakyová, Jurečková, Zuzaníková, Grossová, Kajfoszová – Šuranyiová, Sedláčková, Pastušková – Lichnová, Káčová, Šromotová – Kapcová, K. Hudáková, P. Hudáková.
Branky a nahrávky: 14.Klapitová (M.Šponiarová), 29.Klapitová (Ďuríková), 48.Planková (Krzywak), 50.Krzywak, 51.Koníčková (Martináková), 54.Ďuríková (Klapitová) - 2.Pastušková (Kapcová), 16.K.Hudáková (Káčová), 19.Šuranyiová (Lichnová), 44.Pastušková (Kapcová), 51.P.Hudáková (Pastušková). Rozhodčí: P.Hála, V.Hála. Vyloučení: 0:1. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 238. Stav série: 2:0.

"Dneska to hodně bolí," líčil kouč FBC Ostrava Jakub Robenek. "Odehráli jsme trošku bláznivou první třetinu, ze které jsme si odnesli vedení," připomněl Robenek úvodní dvacetiminutovku, kterou hráčky FBC Ostrava vyhrály 3:1. "Ve druhé části nás Vítkovice hodně zmáčkly, přesto jsme ale dobře bránili a zůstali ve vedení," zhodnotil Robenek druhou třetinu, ve které jeho svěřenky inkasovaly pouze jednou.
Ve třetí dvacetiminutovce začaly hráčky FBC Ostrava parádně, zvýšily náskok na rozdíl dvou branek. "Na začátku třetí třetiny jsme hráli velmi dobře, kontrovali jsme hru, hráli na balonu a vytvářeli jsme si zajímavé šance," potvrdil Robenek. "Bohužel přišly hodně nešťastné góly na 4:3 a 4:4, které Vítkovice vrátily do hry," posteskl si kouč FBC Ostrava. Vítkovické hráčky totiž dokázaly nekompromisně potrestat minely soupeřek. Vítkovice slepily čtvrtý a pátý gól do pouhých sedmnácti vteřin. Hráčky FBC Ostrava se však nesložily a Paulína Hudáková freestylovým stylem zajistila vyrovnání na 5:5. Jenže chyba v rozehrávce v 54. minutě znamenala rozdílovou branku Vítkovic. "Nakonec byly domácí hráčky o gól lepší," dodal Robenek. "Nicméně si z víkendu odnášíme zajímavé poznatky i sebevědomí. Doma půjdeme za dvěma výhrami," upozornil trenér FBC Ostrava na třetí a čtvrtý duel série, které se hrají o příštím víkendu v ostravské ČPP Aréně.