Mocný finiš v prvním semifinále nestačil

neděle 1.4.2018 | VG

Prohrou o jedinou branku poměrem 4:5 vstoupily florbalistky FBC ČPP Bystroň Group Ostrava na hřišti Vítkovic do semifinále extraligy.

SF1, 1.4.2018, 18:00
Vítkovice
5:4(3:1, 2:1, 0:2)
Vítkovice: Příleská – Hložánková, Kolářová, Halfarová, Niemcová, Klapitová, Koníčková, Theimerová, Ďuríková – Žurková, M. Šponiarová, Ferenčíková – K. Kociánová, Šupáková, Husková – Planková, Martináková, Krzywaková.
FBC Ostrava: Tomšová - Kotzurová, Patakyová, Jurečková, Zuzaníková, Grossová, Kajfoszová – Šuranyiová, Greiplová, Sedláčková – Pastušková, Lichnová, Káčová – Šromotová, Kapcová, K. Hudáková – P. Hudáková.
Branky a nahrávky: 6.Ferenčíková (Klapitová), 18.Martináková (Koníčková), 19.M.Šponiarová (Klapitová), 21.Šupáková (Klapitová), 27.Martináková - 11.Pastušková (Kapcová), 24.K.Hudáková (Kajfoszová), 56.Kapcová (Káčová), 60.K.Hudáková (Káčová). Rozhodčí: Petřík, Podlesný. Vyloučení: 3:2. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 250. Stav série:: 1:0.

"Ukázali jsme, že jsme dobře připraveni a že to myslíme s útokem na superfinále opravdu vážně," prohlásil trenér FBC Ostrava Jakub Robenek.
Hráčky FBC Ostrava vstoupily do utkání poměrně nešťastně. Už ve 4. minutě šly do čtyřech kvůli chybě při střídání a domácí celek nabídnutou šanci využil. V polovině úvodní části hostující tým srovnal díky přesné trefě Andrey Pastuškové. Vzápětí si mohlo hru v početní výhodě vyzkoušet družstvo FBC Ostrava, ale výhodu nedokázalo zužitkovat. Naopak domácím hráčkám se v závěru prvního dějství podařilo dvěma brankami v rozmezí jediné minuty odskočit na dvougólový rozdíl. "Soupeř nás v první třetině zlobil," připustil trenér Vítkovic Richard Urban.
Vstup do druhé třetiny vyšel znovu lépe domácím. Už v 21. minutě zvýšily vítkovické florbalistky na 4:1. Hráčky FBC Ostrava se však nevzdaly a za další dvě minuty snížily. Poté však Vítkovice překvapivou střelou znovu odskočily na rozdíl tří branek. V polovině zápasu dostalo FBC Ostrava šanci vrátit se do zápasu trestným střílením, Paulína Hudáková jej však neproměnila.
Branky začaly do domácí branky padat až v závěru. FBC Ostrava se pět minut před koncem třetí odhodlalo ke hře v šesti bez brankářky a vyplatilo se - V 56. minutě snížila Nela Kapcová a 15 vteřin před vypršením základní hrací doby dla branku na 4:5 Kristína Hudáková. Kýžený vyrovnávací gól však již nepřišel.
"Vítkovice byly opticky o něco lepší, my jsme ale neproměnili spoustu vyložených šancí, nájezd a tři přesilovky," upozornil Jakub Robenek. FBC Ostrava sice v sérii hrané na čtyři vítězství prohrává 0:1, ale nevzdává se. "Budeme silnější," vzkázal Robenek před pondělním druhým duelem hraným znovu v Městské sportovní hale v Ostravě-Dubině od 16 hodin.