Dvougólový finiš nestačil

úterý 27.2.2018 | VG

Přestože florbalisté FBC ČPP Bystroň Group Ostrava vstřelili v televizní dohrávce 25. kola Tipsport Superligy dvě branky v 60. minutě utkání, museli se před soupeřem sklonit. Poslední Ústí nad Labem si v Ostravě připsalo první venkovní výhru v sezoně poté, co vyhrálo 6:5 v prodloužení.

25.kolo, 27.2.2018, 17:00
5:6p(1:2, 1:0, 3:3 - 0:1)
Florbal Ústí
FBC Ostrava: Laja – Kubíček, Hromádka, Lipový, Jiří Šebesta, Jurdzin, Kuczera – Trulík, Klimscha, Hrabal – Eichner, Šimíček, Daniš – Sládek, Mendrek, Miške – Moravčík, Čonka-Skyba, Malajka.
Florbal Ústí: Fibiger – Stummer, Esterka, J. Horák, Stibor, Kühnel, Täuber – Kužel, Kolstrunk, Josef Novák – Kopecký, Vl. Štorek, Täuber – Pavelka, Fuchsig, Chudina – Krbec.
Branky a nahrávky: 12.Hrabal, 39.Mendrek (Kuczera), 46.Malajka (Jurdzin), 60.Malajka (Sládek), 60.Sládek (Eichner) - 4.Fuchsig (Täuber), 20.Stummer (Fuchsig), 46.Täuber (Fuchsig), 55.Krbec (Chudina), 56.Täuber (Novák), 61.Kopecký (Krbec). Rozhodčí: Both, Černín. Vyloučení: 0:0. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 244.

"Do utkání jsme vstoupili zodpovědně, nicméně jsme si nechali dát hloupý gól do šatny," hodnotil první třetinu duelu kouč FBC Ostrava Michal Trunkát. "I v dalším průběhu utkání naše obranná hra nebyla špatná, nicméně jsme dostali góly z protiútoků," posteskl si trenér domácího celku.
I proto museli ostravští florbalisté v závěru základní hrací doby dohánět dvoubrankovou ztrátu. A tentokrát jim power play vyšla hned dvakrát - na začátku 60. minuty snížil na rozdíl jediné branky Wojciech Malajka a sedm vteřin před koncem třetí třetiny poslala zápas do prodloužení branka Michala Sládka. V něm ale stačila hostům pouze půlminuta, aby strhli vítězství na svou stranu. "Bereme alespoň bod," konstatoval Trunkát.
"My jsme utkání spíše odpracovali a museli jsme zvítězit především díky bojovnosti. Jeli jsme do Ostravy vyhrát jakýmkoli způsobem a jsme rádi za venkovní výhru," radoval se ústecký kouč Marek Vojta.
Ústí vítězství povzbudilo před boji o udržení v nejvyšší soutěži, hráčům FBC Ostrava zbývá už jen poslední utkání před koncem sezony. Z devátého místa mají do play off příliš daleko a play out se jich rovněž netýká.