Muži si poradili se Znojmem

pátek 15.12.2017 | VG

V utkání chudém na branky vybojovali florbalisté FBC ČPP Bystroň Group Ostrava cenné vítězství. V 17. kole Tipsport Superligy zvítězili ve Znojmě 3:2.

17.kolo, 15.12.2017, 19:00
Znojmo
2:3(0:0, 1:3, 1:0)
Znojmo: Skácelík – Horák, Procházka, Pánek, Martinek, Daberger – Salava, Palát, Číhal – Procházka, Sláma, Kučera – Juříček, Kriš, Šindelář – Kucharič, Krejčíř.
FBC Ostrava: Laja – Hromádka, Lipový, Jiří Šebesta, Jurdzin, Kuczera, Zbořil – Trulík, Klimscha, Hrabal – Eichner, Šimíček, Daniš – Sládek, Mendrek, Miške – Křiva, Moravčík, Čonka-Skyba.
Branky a nahrávky: 35.Horák (Čihal), 52.Čihal - 24.Daniš (Klimscha), 24.Mendrek, 40.Miške (Klimscha). Rozhodčí: Svrček, Waliczko . Vyloučení: 1:0. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 348.

"Podali jsme kolektivní a týmový výkon," ocenil svůj tým ostravský trenér Michal Trunkát.
V opatrné úvodní třetině byli hosté z Ostravy výrazně aktivnější a na střely vyhráli první dvacetiminutovku 13:3. Ovšem skóre, to zůstalo stejné jako na začátku zápasu. První branka totiž padla až ve 24. minutě, kdy se trefil Jan Daniš. Vstřelená branka hosty nabudila natolik, že už po 27 vteřinách se z gólu radovali podruhé - to skóroval Jakub Mendrek.
Domácí hráči Znojma se sice přiblížili ve 35. minutě na dostřel, ale hosté si nechali ve druhé třetině poslední slovo. Ukázkovou akcí na jeden dotek zvyšoval 29 vteřin před druhou přestávkou Michal Miške.
Ve třetí třetině se domácí snažili o zdramatizování duelu a v 52. minutě se jim to povedlo, když snížili na rozdíl jediné branky. Jenže závěr hráči FBC Ostrava zvládli s přehledem, Znojmo ani nepustili do závěrečného tlaku. "A náš výkon podtrhnul perfektně chytající Štěpán Laja," pochválil gólmana Michal Trunkát.