Junioři si zahrají o třetí místo

neděle 8.4.2018 | VG |

Putování složitým pavoukem play off juniorské KB ligy pro tým FBC ČPP Bystroň Group Ostrava stále nekončí. V semifinále B si ostravští junioři poradili s pražským Chodovem, když jej porazili v Praze 7:6 a doma 9:5. Výhra 2:0 na zápasy je posouvá do boje o celkové třetí místo.

V prvním utkání semifinále nasměrovala ostravské mladíky za výhrou už branka z 11. vteřiny zápasu. Chodovští pak sice skóre otočili a vedli 2:1, 3:2 i 4:3, ale když v závěru druhé třetiny vyrovnal Michal Sládek na 4:4, nakopl tak motor týmu hostů. A to tak silně, že do kabin šel po druhém dějství s vedením 5:4, neboť v čase 39:33 strhnul vedení na stranu FBC Ostrava Matyáš Šindler. Stejný hráč pak ve třetí části zvýšil v početní výhodě. Domácí sice snížili, ale gól Martina Martiniaka už byl vítězný.
"Družstvo podalo vyvážený výkon. Udělalo krůček k dalšímu postupu," poznamenal kouč ostravských juniorů Petr Koutný.
Druhý duel série by se dal označit jako zápas jednoho muže. Michal Sládek ukázal své kvality a pěti brankami a jednou asistencí jednoznačně podpořil vítězství FBC Ostrava 9:5. "Ze začátku z naší strany panovala nervozita. Postupem času jsme zařadili vyšší rychlostní stupeň. Ve třetí třetině jsme využili své šance a zápas dovedli do vítězného konce," pochválil celý tým kouč Jan Daniš.