Junioři jsou v béčkovém semifinále

pondělí 2.4.2018 | VG |

Další postup v opravném pavouku KB ligy juniorů si připsal tým FBC ČPP Bystroň Group Ostrava. Ve druhém kole oprav zvítězil v Pardubicích ve druhém duelu 8:7 v prodloužení, sérii vyhrál 2:0 na zápasy, a postoupil tak do semifinále B proti pražskému Chodovu.

Ostravští junioři přitom po dvou třetinách prohrávali 4:6 a na začátku té třetí dokonce 4:7. Jenže deset minut před vypršením základní hrací doby snížil Pavel Hurta a za další minutu a půl dokonce v oslabení skóroval Dominik Kaloč. Vyrovnání zařídil tři a půl minuty před koncem třetí části Denis Kubiczek, a přestože hosté dohrávali duel v oslabení, Pardubice nedokázaly nabídnutou šanci využít.
"Vítězství jsme na konci zápasu ubojovali silou vůle," přiznal kouč juniorů FBC Ostrava Petr Koutný. "Vyhrál šťastnější tým."
Denis Kubiczek, který svou brankou poslal zápas do prodloužení, totiž zařídil i postup FBC Ostrava. Sotva skončila v prodloužení početní výhoda Pardubic přenesená ze základní hrací doby, míčku se ujali hosté a po přihrávce Jakuba Mikuloka Kubiczek rozhodl. "Ke konci třetí třetiny už jsme se z toho podělali a vlastními chybami jsme Ostravě darovali vítězství. Ostravě přejeme hodně štěstí do dalších utkání," prohlásil sportovně pardubický trenér Milan Randa.
Semifinále B mezi juniorskými celky Chodova a FBC Ostrava začne v sobotu v Praze, druhý duel bude v neděli v Ostravě a případný třetí zápas ve středu 11. dubna znovu v Praze.