Junioři dál bojují s Plzní o prodloužení sezony

pondělí 26.3.2018 | VG |

Dva zápasy opravného pavouka čtvrtfinále B mezi juniory FBC ČPP Bystroň Group Ostrava a FbC Plzeň o postupujícím nerozhodly. Ostravští junioři sice v prvním duelu doma vyhráli 11:5, ale druhé střetnutí v domácím prostředí ztratili 8:11. Sérii hranou na dvě vítězství tak rozhodne třetí utkání, které se uskuteční ve středu v Plzni.

"První zápas byl z naší strany velmi nekoncentrovaný. Vlastními chybami jsme si zápas zkomplikovali a dali soupeři šanci se dostat do zápasu," hodnotil úvodní duel série kouč ostravských juniorů Petr Koutný. Ostravští mladíci sice vstoupili do zápasu aktivně a první třetinu vyhráli 4:1, ve druhé dvacetiminutovce ale přenechali iniciativu soupeři a ten se čtyřmi přesnými zásahy stále držel ve hře. Klíčová tak byla až třetí třetina, kterou ostravští junioři s přehledem vyhráli 5:0.
Zato v neděli už jim závěrečný finiš nepomohl. První část prohráli 1:3, divokou druhou třetinu dokonce 4:7, takže o druhé přestávce svítil na ukazateli stav 5:10. Junioři FBC Ostrava v závěrečné třetině sice přidali a vyhráli ji 3:1, vyrovnání série ale nezabránili.
"Prohráli jsme si zápas hrubým podceněním a nekoncentrovaností. Soupeře musím pochválit za bojovnost a hru srdcem, což nám dnes chybělo," uznal ostravský trenér Jan Daniš.
Série se tak za stavu 1:1 přesouvá do Plzně ke středečnímu rozhodujícímu střetnutí.