Junioři v předkole padli

středa 7.3.2018 | VG |

Ještě po dvou třetinách rozhodujícího zápasu předkola play off KB ligy juniorů se tým FBC ČPP Bystroň Group Ostrava držel ve hře. Na hřišti Vítkovic prohrával o jedinou branku 4:5. Třetí dějství ale vyšlo lépe domácím - dali čtyři branky a po vítězství 9:4.

"Bohužel, celý zápas jsme tahali za kratší konec," hodnotil duel kouč FBC Ostrava Petr Koutný. "Rozhodl větší důraz a kreativita soupeře," uznal Koutný sportovně.
Gólově nejbohatší byla úvodní dvacetiminutovka střetnutí. Padlo v ní sedm branek. Vítkovice se několikrát dostaly do vedení, ale hráči FBC Ostrava vždy dokázali poměrně rychle reagovat. Tři minuty před první přestávkou prohrávali 2:4, ale přesně šedesát vteřin před první sirénou snížil na rozdíl jediné branky Patrik Pícha, když proměnil trestné střílení. Ve druhé části hosté přestáli jedno oslabení, ve druhém se však již přesilovková formace domácích prosadila a zvýšila náskok na rozdíl dvou branek. Jenže 26 vteřin před vypršením prostřední části snížil na 4:5 Martin Martiniak.
Ve třetí části po opatrném začátku museli hosté znovu na dvě minuty do čtyř, ale oslabení změnu stavu neznamenalo. Vítkovičtí se prosadili až ve 49. minutě a v 55. minutě zvyšovali na 7:4. V čase 56:51 si hosté vyžádali oddechový čas a ve snaze o vyrovnání zkusili hru v šesti bez brankáře. Jenže domácí definitivně potvrdili své vítězství gólem do opuštěné branky.