Junioři svádějí v předkole vyrovnanou bitvu

neděle 4.3.2018 | Redakce |

Dva zcela rozdílné výkony juniorů FBC ČPP Bystroň Group Ostrava určily ráz úvodních dvou zápasů předkola play off, ve kterém bojují o postup do osmifinále v městském derby s Vítkovicemi.

Junioři totiž úvodní duel série hrané na dvě vítězství projeli 1:13. "Na hřišti bylo jen jedno družstvo, musíme se sebrat," burcoval mladíky z FBC Ostrava jejich trenér Petr Koutný. V prvním zápase předkola totiž už po dvou třetinách prohrávali 0:9 a další čtyři branky si nechali naložit ve třetí dvacetiminutovce.
Koučova slova však zřejmě padla na úrodnou půdu. Ve druhém střetnutí jako by proti Vítkovicím nastoupil zcela jiný tým, který dokázal vybojovat vyrovnání série po výhře 9:8 v prodloužení, i když už 5:8 prohrával. "Ty dva zápasy byly jako den a noc. Kluci v tom druhém neskutečně bojovali ne jen za sebe, ale i za mě," těšilo trenéra Koutného.
"Teď už se těšíme na středu," připomněl Petr Koutný, že rozhodující zápas o postupujícím do osmifinále KB ligy juniorů se bude hrát právě ve středu od 20:00 na hřišti Vítkovic.