Zázraky se dějí, věří Filip Čonka-Skyba

sobota 20.1.2018 | VG |

K důležité výhře 8:5 nad Libercem přispěl útočník FBC ČPP Bystroň Group Ostrava Filip Čonka-Skyba gólem a dvěma asistencemi.

"Ale mohlo to být lepší, moje zápasy ještě přijdou," věří.
    Filipe, první třetinu jste zvládli bez inkasované branky? To jste hráli tak dobře dozadu, nebo byl Liberec bez šťávy ?
Po pravdě, v první třetině jsme měli víc štěstí, než že bychom dobře bránili. Zo to jsme i dostali v kabině pořádně vynadáno. Liberec měl během první třetiny asi čtyři tutovky, ale podržel nás skvělý Laja.
    Ve druhé třetině jste jste vedli už 5:0. Co se stalo pak, že se Liberec vrátil do hry ?
Myslím, že o ztrátě našeho náskoku vypovídá naše nezkušenost. Jsme mladý tým a každým zápasem se učíme. Liberec začal hrát víc aktivně, začali napadat a z toho pramenily naše individuální, ale i taktické chyby.
    Dal jsi gól, na další dva nahrál. Spokojenost, nebo to mohlo být ještě lepší ?
Na jedné straně spokojenost, když ty body přišly ve vhodnou dobu a pomohly týmu k výhře, ale samozřejmě to mohlo být i lepší. Měl jsem hodně šancí a proměnil jsem jen jednu. Moje zápasy ještě přijdou.
     Dostali jste se na 9. místo. Je to alespoň malé povzbuzení před finišem sezony ?
Ještě není finiš, stále máme o co bojovat. Čeká nás šest zápasů, jeden papírově silnější soupeř, kterým je Chodov, a dalších pět zápasů s týmy, které umíme porazit.
    Play off máte hodně daleko. Jak to vnímáte ?
Jak jsem říkal, ještě není finiš. Pořád máme šanci na play off, avšak musíme být v těch pěti zápasech stoprocentní. S Chodovem nemusíme, můžeme jen překvapit. Třešničkou na dortu by bylo, kdybychom hráli o postup do play off s Tatranem, na který ztrácíme sedm bodů, v posledním zápase základní časti. Myslím, že Tatran nemá tento rok takovou kvalitu, aby bodoval v každém zápase. Když se to podaří, bude to malý zázrak, ale ty se dějí.